Derneğimiz, belirlediği vizyon ve misyon doğrultusunda sosyo-ekonomik imkanları kısıtlı okullar, kurumlar ve aileler için oyuncak, eğitim seti ve kırtasiye malzemesi ihtiyaçlarını karşılamak üzere başlatılan yerel yardımlaşma ve dayanışma ağının ulusal çapta genişletilmesi ve bu sorumluluğun duyarlı kesinlerce üstlenilmesini amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda oyuncak vb. talep etmek isteyen ihtiyaç sahipleri ile yardımda bulunmak isteyen yardımseverlerin aşağıdaki işleyişi takip etmesi gerekmektedir.


 


Oyuncak vb. Talep Etmek İçin;


İhtiyaç sahipleri öncelikle derneğimiz web sitesi ana sayfasında yer alan “Forum Sitesi”ne istenilen bilgileri eksiksiz doldurarak kayıt olmalıdır. 


Kayıt işleminin ardından belirlenen şifre ve e-posta bilgilerinizle “Forum Sitesine” giriş yapabilirsiniz. 


“Forum Sitesi”ne giriş yapıldıktan sonra “Oyuncak Talep Et” başlığı altında sizden istenen bilgileri doldurarak talebinizi oluşturabilir ve ihtiyacınızı belirten paylaşımı yapabilirsiniz. 


İhtiyaç talebinizi oluşturduktan sonra bilgilendirme metni e-postanıza gönderilecektir.


 


Yardımda Bulunmak İçin;


Derneğimiz aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere oyuncak eğitim seti ve kırtasiye malzemesi bağışında bulunmak isteyen yardımseverler 3 farklı yolla yardımlarını ulaştırabilirler. Bunlar:  1. Dernek ofisimize oyuncak ulaştırarak bağışta bulunabilirsiniz.

  2. Forum Sitesi aracılığıyla ihtiyaç sahibi bir kurumu seçip, bizden bilgi ve onay aldıktan sonra, söz konusu ihtiyaçlar doğrultusunda yardımda bulunabilirsiniz.

  3. Kurumsal olarak oyuncak toplama kampanyası başlatarak destek olabilirsiniz.Dernek ofisimize oyuncak ulaştırarak bağışta bulunmak için;


Ankara’da yaşayanlar:


Cumartesi günleri 10:00-13:00 saatleri arasında dernek ofisimiz de yardımlarınız kabul edilmektedir.


Ankara dışından oyuncak bağışı gerçekleştirmek isteyenler ise aşağıdaki adımları takip etmelidir;


1- Kırılma ihtimali olan oyuncakların paketlenmesi, oyuncakların kutulanması.


2- Paketlenen ve kutulanan oyuncakların kargo şirketi aracılığıyla derneğimize ulaştırılması.


Adresimiz: Kültür Mah. Olgunlar Cad. Perlon Apt. 41/2 Çankaya - Ankara


3- Göndereceğiniz kutuların kargo ücretinin tarafınızca ödenecek şekilde gönderici ödemeli olarak gönderim yapması


gerekmektedir. 


Lütfen Bizi Bilgilendirin !!!


Ankara dışından bize oyuncak göndermek için oyuncakkutuphanesi@gmail.com adresine e-posta gönderebilir veya +90 312 432 53 07 numaralı telefonu arayabilirsiniz.


 


Forum Sitesi aracılığıyla yardımında bulunmak isteyenler için:


Yardımda bulunmak isteyen yardımseverler ve/veya kullanıcılar (birey, aile, şirket, kurum, kuruluş)  öncelikle derneğimiz web sitesi ana sayfasında yer alan “Forum Sitesi”ne istenilen bilgileri eksiksiz doldurarak kayıt olmalıdır.


Daha sonra, ihtiyaçları karşılanmak üzere “Forum Sitesi”ne kayıt olan ve “Oyuncak Talepleri” başlığı altında sıralanan ihtiyaç sahibi kurumlardan birini seçer ve bizimle irtibata geçer. Burada amaç talebin güncelliği, adres ve iletişim bilgilerinin doğruluğu ve o kurum için hali hazırda başlatılan bir kampanyanın varlığını gibi konularda bilgi sahibi olmaktır. Ardından söz konusu ihtiyaçlar doğrultusunda bir çalışma başlatır (Oyuncak toplama kampanyası vb.). Bu çalışma sonrasında toplanan oyuncaklar yine çalışmayı başlatan birey veya kurum tarafından yeni sahiplerine ulaştırılmak üzere kullanıma hazır hale getirilir ve ihtiyaç sahibine ulaştırılır.


 


Kurumsal olarak oyuncak toplama kampanyası başlatmak için;


Oyuncak toplama kampanyası başlatmak isteyen kişi veya kurumlar öncelikle kampanya afişinin hazırlanması için derneğimiz e-posta oyuncakkutuphanesi@gmail.com adresine aşağıdaki bilgileri göndermeleri ve bilgilendirmek için +90 312 432 53 07 numaralı telefonu araması gerekmektedir.    1. Kampanya başlatacak olan kurumun görselleri (Logo, Slogan)

  2. Tercih edilen slogan, oyuncak toplama yeri vb. bilgileri içeren bilgi notu

  3. Kampanya başlangıç ve bitiş tarihi


Yukarıda istenen bilgi ve belgeler tarafımıza ulaştırıldıktan sonra kampanya başlatacak kişi ve kurumlar için kampanya afişi tarafımızca hazırlanacaktır.


Kampanya süresi sonunda toplanan oyuncaklar kutulanarak dernek merkezimize yine kampanya başlatan kurum tarafından ulaştırılacaktır.


Derneğimize ulaşan oyuncakların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere organizasyonu tarafımızca yapılacaktır.


 


Örnek Afiş:*