Dünya Oyun Oynama Günü Kutlamalarına Davetlisiniz..


 


Oyuncak Kütüphanesi Derneği tarafından Dünya Oyun Oynama gününü kutlamak üzere gerçekleştirilen Oyun ve Oyuncak Festivali bu sene 5. Yaşını kutluyor!


Ankara 5. Oyun ve Oyuncak Festivali, Oyuncak Kütüphanesi Derneği tarafından Yenimahalle Belediyesi desteği ile 26 Mayıs 2018 Cumartesi günü 10:00 – 18:00 saatleri arasında Ankara Cantürk Parkı’nda gerçekleştirilecektir.


Dünya Oyun Oynama Günü’nü beşinci defa kutlayacak olan Oyuncak Kütüphanesi Gönüllü Takımında heyecan dorukta. Çocuklara Oyun Oynama Hakları teslim edilecek olan festival süresince çeşitli etkinlikler ve atölyelerle doyasıya eğlenecek çocukları günün sonunda müzikal bir şölen bekliyor.


Festival Özeti


Festival Tarihi: 26 Mayıs 2017 Cumartesi / 10:00 – 18:00
Festival Yeri: Ankara Cantürk Parkı
Festival Sorumlusu: Oyuncak Kütüphanesi DerneğiFestivalin Amacı;
Dünya Oyun Oynama Günü’nü dezavantajlı çocuklar ile birlikte kutlamak. 

Festivalin Diğer Amaçları;
- Çocukların en temel hakkı olan “Oyun Oynama Hakkı”’nın bilinirliğini ve farkındalığını arttırmak. (Çocuk Hakları Sözleşmesi, 31.- 32. Madde) 
- Oyun oynama hakkı elinden alınmış dezavantajlı çocukların haklarını tanıdığımızı göstermek
- Unutulmuş oyun oynama kültürümüzü, geleneksel oyunlarımızı hatırlamak ve gelecek nesillere aktarımını sağlamak
- Gelir düzeyi düşük bölgelerde yaşayan, okul öncesi eğitimden faydalanamamış çocuklar ve aileleri için fırsat eşitliği yaratmak
- Kütüphane mantığını çocuklara aşılamak ve aileleri bu konuda bilinçlendirmek 
- Unutulmuş doğa sevgisinin etkinlikler aracılığıyla yeniden benimsetilmesini sağlamak


 


** Ankara 5. Oyun ve Oyuncak Festivali’ne Katılmak İsteyen Okullar İçin Duyuru **Ankara Oyun ve Oyuncak Festivali etkinlikleri kapsamında okul katılımı şartları aşağıda belirtilmiştir.
Öncelikle, kurum katılımdan ziyade anne-baba, çocuk ve öğretmenlerin katılımını destekliyoruz. Sebebi ise çocukların en temel hakkı olan Oyun Oynama Hakkı’nı kabul etmek, desteklemek ve yaygınlaştırmak amaçları ile planlanan etkinliği, kurum tanıtımı çalışmaları ve çabalarından bağımsız bir şekilde gerçekleştirebilmek.
Özetle, Festivalimizde okulların tanıtım yapabileceği stantlar yerine kişi ve gruplara atölye ve etkinlik stantları sağlıyoruz. Bu stantlarda etkinlik isimleri yer alırken, okul tanıtım malzemeleri (örnek olarak branda, broşür, el ilanı, afiş, roll-up bayrak vb. tanıtım ve veli kayıt sistemi veya formları) gibi materyaller yer alamıyor.
Ek olarak, atölye stantlarından bağımsız bir şekilde okullar Sahne Programına dahil olabiliyor. Sahne Programına dahil olan kişi, kurum ve topluluklar program doğrultusunda anons edilerek planlanan gösteriyi gerçekleştirmek üzere sahneye davet ediliyor.Atölye ve Gösteri detaylarını bizimle paylaşmak için ekteki formu doldurmanız veya daha önce festivalimize katıldıysanız 0312 432 53 07 numarasından bize ulaşmanız yeterlidir.https://docs.google.com/forms/d/1xyvswxkWqtcaYasGgGvMv74eO7Ka4mL8xtE8YbIM8ZUDurumun hassasiyetini bizimle paylaşmanızı bekler, coşkulu bir Dünya Oyun Oynama Günü dileriz.Ankara 5. Oyun ve Oyuncak FestivaliOyuncak Kütüphanesi Derneği