Eğitim Yaklaşımımız

Oyuncak Kütüphanesi Anaokulu

Oyuncak Kütüphanesi Derneği 01 Eylül 2012 tarihinde ihtiyaç sahibi çocuklar için fırsat eşitliği yaratmak amacıyla Avrupa Birliği Hibesiyle Ankara’da kurulmuştur. Kurulduğu günden itibaren her kuruma eşit mesafede olan bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak sayısız yardım faaliyetine ve etkinliğe ev sahipliği yapmıştır. 2023 yılı Temmuz ayı itibariyle Uluslararası Oyuncak Kütüphanesi Anaokulu resmi olarak açılmış ve 2023-2024 eğitim öğretim dönemi hazırlıklarına Oyuncak Kütüphanesi Derneği bünyesinde başlamıştır.


Oyuncak Kütüphanesi Anaokulu Yıllık öğretim planı;
Montessori, Reggio, Waldorf gibi önde gelen uluslararası eğitim yaklaşımları incelenerek, okulumuzun eğitim amaçlarına uygun ve müfredatımızla birlikte uygulanabilecek olan örnek çalışmalar ve sistemler, Reggio Emilia eğitim yaklaşımı uzmanı Cordula Karsu ve Çocuk Gelişimi Eğitimi Uzmanı ve Aile Danışmanı Nebahat Boğut liderliğinde eğitim planına dahil edilmiştir. 


Nitelikli eğitim ile üretim çeşitliliğini buluşturan okul.
🪚Ahşap oyuncak sınıfında üretim
🎨Sanat ve hobi merkezinde üretim
🌱Okul bostanlığında üretim
🥖Mutfakta üretim


Oyuncak Kütüphanesi Anaokulu kendine özgü sistemi ile çocuğun kazanımını ön planda tutan ve yaşayarak öğreten bir sistem eşliğinde 3, 4 ve 5 yaş çocukları geleceğe hazırlamaktadır.


Branş Derslerimiz
🎭Yaratıcı Drama
🤹Rekreasyon
🥁Orff-Ritim
♟Satranç


Tam Zamanlı İngilizce
🎉Derslerimiz ve etkinliklerimiz Rusya, İspanya ve Fransa’dan takımımıza katılan yabancı eğitmenler eşliğinde gerçekleşmektedir. Eğitim programımız çift dil (Türkçe ve İngilizce) olarak hazırlanmaktadır.